Sevdiğiniz bir işi seçerseniz
hayatınız boyunca bir gün bile çalışmanız gerekmez.
Confucius

Son yıllarda küreselleşmeyle birlikte, teknoloji ve iletişimde gerçekleşen yenilikler, rekabet ortamının zorluklarıyla birleşerek bireyin iş dünyasında kariyer planlanmasının önemini artırmaktadır.  Tüm bu değişim ve rekabet ortamı, alternatif kariyer yollarını açmakla birlikte, sabit bir iş tanımı sunan, güvenli, sürekli ve bunlarla birlikte gelişim vaad eden bir kariyer yolu oluşturmayı giderek güçleştiriyor. Böyle bir çalışma ortamında var olmak ve fark yaratmak için gereken güç, esneklik ve hıza ancak iş dünyasının değişen dinamikleriyle, kendimizi ve güçlü yönlerimizi gelişim alanlarımızda dayanak noktamız haline getirebilirsek ulaşabiliriz.

Kariyer Merkezi olarak hedefimiz; öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kendilerini tanımalarına ve kariyer hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak; sektörler ve meslekleri yakından tanımaları konusunda destek vermektir. Bu amaçla danışmanlık hizmetlerimiz, seminerlerimiz, kariyer günleri organizasyonlarımız ve daha birçok farklı projemizle yanınızdayız.

Kariyer danışmanlığı, mülakat provası ve proje önerileri gibi uzun çalışma gerektirecek konularda ise randevu alınması rica olunur.

Dr. Filiz Karakuş

Kariyer Merkezi Yöneticisi

İletişim için tıklayınız.


Kariyer Danışmanlığı

Tüm öğrenci ve mezunlarımıza kariyer odaklı profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz.


İş Başvuru Süreç Yönetimi 


İş başvuru sürecinde olan öğrenci ve mezunlarımıza CV yazma teknikleri ve Mülakatta başarı konularında danışmanlık vermekteyiz. 


İş Hayatına Giriş Seminerleri


Öğrencilerimizin kariyer planlarını yaparken, profesyonel hayatın içinden deneyimli yöneticilerin ve mezunların sektörel ve mesleki alanlarda bilgi ve deneyimlerinden faydalanmalarını ve bu kişileri yakından tanıyarak, farklı kurum kültürleri hakkında bilgi edinmelerini sağlamak amacı ile İş Hayatına Giriş Seminerleri düzenlemekteyiz. 

Her yıl Cibali ve Selimpaşa Kampüslerimiz'de düzenlediğimiz çeşitli seminerlere, finans, telekomünikasyon, endüstri, elektronik, pazarlama, hizmet ve eğitim gibi birçok farklı sektörden yöneticiyi konuşmacı olarak davet etmekteyiz.


Kariyer Gelişim Eğitimleri


Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini tamamlamaları, kariyer tercihlerini bilinçli bir şekilde yaparak etkin iş arama yöntemleri edinmeleri ve iş hayatına adım attıktan sonra başarılı olabilmeleri için, stres yönetiminden, Cv yazma tekniklerine, imaj yönetiminden, zaman yönetimine kadar bir çok farklı konuda eğitimler düzenlemekteyiz.


Kariyer Gelişim Günleri

Her yıl üç gün süren seminerlerimizde, farklı sektörlerde hizmet veren, Türkiye ve dünyada isim yapmış lider firmaları çağırarak öğrencilerimiz ile buluşturuyor ve öğrencilerimizin kariyerlerine hangi sektörde, hangi pozisyonda ve hangi şekilde ilerleyeceklerine dair ipuçlarını elde etmelerini sağlıyoruz.