Turkuvaz Medya Yönetici Adayı Yetiştirme Programı İlanı

GENEL NİTELİKLER

Grubumuzu geleceğe taşıyacak, gücümüze güç katacak, pırıl pırıl yönetici adayları arıyoruz. Bu yüzden de sizi tanımak istiyoruz. Eğer aşağıdaki özellikler  bende var diyorsanız,  iyi bir kariyer fırsatı sizi bekliyor.

  • Üniversitelerin İletişim, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, Mühendislik fakültelerinden mezun.
  • Tercihen yeni mezun ya da en fazla 1 yıl deneyimli.
  • Kariyerine medya sektöründe yön vermeyi hedefleyen.
  • Çok iyi İngilizce bilen. Anlamanın yanı sıra iyi de konuşan; tercihen 2. yabancı dili olan.
  • Esnek çalışabilen, sorumluluk sahibi, çözüm ve hedef odaklı, iletişimi kuvvetli, yeniliklere, kendini geliştirmeye açık, inisiyatif alabilen.
  • Microsoft Office programlarını ileri derecede kullanan.
  • Erkek adaylar için, askerlikle ilişiği olmayan (askerliğini yapmış yada en az 2 yıl tecilli).  

Başvurular arasından seçilecek adaylar 2 Ekim tarihinde İstanbulda yapılacak sınava davet edilecektir. Sınav genel yetenek (sözel - sayısal) ve ingilizce alanlarından oluşacak ve toplamda 100 soru (50 genel yetenek + 50 ingilizce) olacak. Sonuçlar 2 hafta içerisinde mail yada telefon ile adaylara duyurulacaktır. Sınavda başarılı olan adaylar ile 17 Ekim / 28 Ekim tarihleri arasında yüzyüze mülakatlar gerçekleştirilecek.  Mülakat sonuçları 31 Ekim haftası adaylara mail yada telefon ile bildirilecektir.

 

İŞ TANIMI

 Biz, Turkuvaz Medya Grubuyuz. Türk Basını’nın öncüsü olma sorumluluğuyla kararlı ve uyum içerisinde çalışıyoruz. İşimiz televizyon, radyo, gazete ve dergi yayıncılığı. Ayrıca, gazete/dergi basımı ve yurt çapında gazete/dergi dağıtımı da yapıyoruz.     Birçok popüler TV programına ve dizilere imza atan ATV, her zaman ve her koşulda haber mantığıyla yayıncılık yapan lider haber kanalı A Haber ve Türkiye’nin spor kanalı A Spor bünyemizde yayınlarına devam ediyor. Turkuvaz Medya Grubu’nun tematik kanallarından Minika Çocuk ve Minika Go eğlencenin gücü adına çocukların yanında. ATV Avrupa ise Avrupa’daki Türklerin sesini başarıyla duyuruyor. Ulusal çapta A Haber Radyo ve bölgesel olarak da Romantik Radyo, dinleyicileri için yayında.    Sabah, Takvim ve Fotomaç’ın yanı sıra; 1895 yılından beri İzmir ve Ege Bölgesi’nin sesi olmayı sürdüren Türkiye’nin en eski bölge gazetesi Yeni Asır ile yurtdışındaki emsallerini aratmayan kalitede, yabancı dillerde hazırlanan Daily Sabah, grubumuzun saygın gazete markaları.   Para, Şamdan Plus, Forbes, Harper’s Bazaar, Cosmopolitan, House Beautiful, Home Art, Sofra, Esquire, Bebeğim ve Biz, Otohaber, Lacivert, Harper’s Bazaar Wedding, Cosmopolitan Bride, Cosmo On Campus, Cosmopolitan Fit &Light, Cosmopolitan Summer, Big Black Book, Big Watch Book, Otohaber Super Car, Otohaber Crossover, Otohaber Test Yıllığı, Şamdan Exclusive, China Today Türkiye, Sofra Özel, Bebeğim Hamilesiniz gibi kendimize ait ve yabancı lisanslı dergileri de biz yayınlıyoruz.   Türkiye’nin en büyük iki dağıtım şirketinden biri olan Turkuvaz Dağıtım Pazarlama ise Türkiye’deki yazılı basın sektörünün büyük bir kısmına hizmet veriyor ve geniş nakliye ağıyla Türkiye’nin her noktasına ulaşıyor.   Medya sektöründe pek çok “ilk”in ve yeniliğin altındaki imza bize ait… Modern altyapımız ve profesyonel kadromuzla ülkemizin dünya tarafından referans alınan sözcüsü olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 

 

 

 

Turkuvaz Medya Yönetici Adayı Yetiştirme Programı İlanı